Z życia Samorządu Uczniowskiego

Opublikowano: piątek, 05, grudzień 2014

W ostatnim czasie Samorząd Uczniowski naszej szkoły ma wiele oryginalnych pomysłów, które cieszą się wielkim powodzeniem. W październiku, na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka SU zorganizował różnorodne konkursy specjalnie dla naszych mężczyzn. I tak oto musieli się oni pochwalić umiejętnościami malowania dziewczynom paznokci, robienia im ciekawych fryzur, tańca
w nietypowych warunkach czy też prezentowania się w damskiej garderobie podczas specjalnie dla nich zorganizowanego pokazu mody.

Podczas zabawy andrzejkowej Samorząd Szkolny wybierał najbardziej szaloną fryzurę. Bezkonkurencyjna okazała się klasa I, ponieważ to właśnie nasi najmłodsi koledzy zgarnęli pierwsze nagrody. Artur Rosowski zaprezentował się w super irokezie, a Ewa Chrzanowska oczarowała wszystkich swoim „pająkiem” na głowie. II miejsca zostały przyznane Miłoszowi Tylusowi i Kindze Hajduk, którzy również wyróżniali się w tłumie bawiących się dzieci.

                Nowością w naszej szkole są też sposoby Samorządu Uczniowskiego na uniknięcie pytania.
W każdym miesiącu zorganizowany jest dzień, w którym można uniknąć niezapowiedzianej kartkówki czy też niespodziewanego „wyrwania” do odpowiedzi. Wiąże się to jednak ze spełnieniem pewnych warunków. 25 listopada można było wymigać się od pytania przynosząc swojego ulubionego misia,
a 5 grudnia – przychodząc do szkoły w czapce św. Mikołaja. I tak oto w ubiegły piątek na korytarzach szkoły było czerwono, bo przecież uczniowie starszych klas nie mogli przegapić takiej okazji. Wielu czwartaków i piątaków specjalnie zakupiło lub uszyło te wyjątkowe nakrycia głowy. No bo czego się nie robi, żeby uniknąć dostania niechcianej oceny! Szkoda tylko, że klasa VI nie mogła towarzyszyć
w zabawie – oni bowiem w tym dniu bawili się na Mikołajkach w bychawskim gimnazjum. Pozostało teraz tylko czekać na nietypowy dzień w styczniu – na pewno SU znowu Was zaskoczy!

Odsłony: 1345