Dzień Pluszowego Misia w szkole

Opublikowano: wtorek, 25, listopad 2014

Czy to jutro, czy to dziś,

Wszystkim jest potrzeby miś!

Trudno jest sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. 25 listopada obchodzimy jego międzynarodowe święto. Z tej właśnie okazji we wtorek wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Klasy młodsze chętnie się do nich przytulały w czasie zajęć. Klasy starsze miały inny, ważny powód, żeby o zabawkach pamiętać. Samorząd Uczniowski ogłosił, że wszyscy, którzy przyniosą misie, będą zwolnieni z pytania w tym dniu.

Podczas apelu dzieci chętnie pochwaliły się swoimi ulubionymi przytulankami. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu na najmniejszego misia w klasach I-III. Bezkonkurencyjni okazali się Rafał Sadło i Artur Rosowski, którego mama samodzielnie wykonała małego pluszaka. Małymi misiami mogli się również pochwalić: Kuba Kisiewicz, Kasia Skrzypek, Natalka Remuszka i Damian Kurdziel. Klasy IV-VI wzięły udział w konkursie wiedzy na temat bajkowych misiów. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, której hasłem było pomieszczenie, gdzie czekały na nich misiowe smakołyki. Tym sposobem pierwsi z poprawnie rozwiązaną łamigłówką na świetlicy pojawili się uczniowie klasy VI, następnie klasy V i IV. Dzień Misia w naszej szkole okazał się być świetną zabawą nie tylko dla maluchów, ale również dla starszych uczniów.

IMG 4289 800x600

Katarzyna Dalmata

Odsłony: 1611