Poznajemy ciekawe zawody- ŻÓŁNIERZ

Opublikowano: poniedziałek, 24, listopad 2014

      21 listopada 2014 r. w ramach cyklu spotkań „Interesujący ludzie , ciekawe zawody” w naszej szkole gościliśmy dwóch żołnierzy z lubelskiej jednostki wojskowej. Panowie przybyli w strojach służbowych. Jeden z Nich – Krzysztof Rachwał – to nasz absolwent.

   Żołnierze w barwny i przystępny sposób opowiadali o swojej pracy. Zaprezentowali podstawowe wyposażenie i umundurowanie żołnierza wojsk lądowych: udającego się na poligon i sapera. Chętnie odpowiadali na pytania, którymi byli zasypywani przez uczniów i nauczycieli.

   Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w niecodziennych zajęciach. Z uwagą słuchały zaproszonych gości oraz z zaangażowaniem brały udział w dyskusji.

Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudził bezpośredni kontakt z bronią, którą uczniowie mogli wziąć do rąk oraz przymierzyć elementy umundurowania.

Wizyta gości wywarła na zebranych niesamowite wrażenia.

   Bardzo dziękujemy żołnierzom za umożliwienie dzieciom przeżycia oryginalnej lekcji.

Maria Jezierska

Odsłony: 1286