Spotkanie z paraolimpijczykami

Opublikowano: czwartek, 09, czerwiec 2016

W środę 4 maja naszą szkołę odwiedzili wybitni sportowcy, wielokrotni medaliści paraolimpijscy: Magdalena Karlewska, Arkadiusz Jabłoński i Radosław Stańczuk. Obecnie działają w fundacji „Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport” i prowadzą spotkania z uczniami w całej Polsce, aby pokazać im siłę marzeń. Udowodnić, że trudności w poruszaniu nie muszą ograniczać człowieka w rozwoju jego pasji i realizacji pragnień, a kluczem do sukcesu jest ambicja, wytrwałość i ciężka praca.

 

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć wspaniały pokaz szermierki oraz samodzielnie zmierzyć się z mistrzami. Ważnym punktem była także rozmowa, w której poruszono tematy bezpieczeństwa w życiu codziennym. Goście opowiedzieli o wypadkach, które odmieniły ich los i przestrzegli młodych słuchaczy przed lekkomyślnością i brawurą podczas zabaw.

Nasi uczniowie z pewnością długo nie zapomną tej niezwykłej wizyty.

 

Odsłony: 1644