Dzień Dziecka, Dzień Matki

Opublikowano: czwartek, 09, czerwiec 2016

Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy 25 maja w Magicznych Ogrodach- rodzinnym parku tematycznym położonym w pobliżu Janowca nad Wisłą. Przechodząc przez imponującą bramę, trafiliśmy do niezwykłego świata pełnego wróżek Smużek, skrzatów Bulwiaków, gąsienic, Mordoli, Krasnoludów, wkomponowanych w scenerię przepięknego ogrodu, zachwycającego różnorodnością roślin, ich barw i zapachów. Przygoda rozpoczęła się na dziedzińcu Domu Czarodzieja, gdzie przywitały nas przemiłe Mordole, a do każdej z trzech grup dołączył przewodnik i animator, oprowadzający nas po magicznym świecie i proponujący atrakcyjne zabawy.

 

Trudno o chronologiczną relację z wyprawy, bo poszczególne grupy wiekowe miały nieco inny program, ale wszyscy zapamiętali na pewno:

  •       Marchewkowe pole z warzywami większymi od ludzi
  •       Robankową łąkę, a na niej miłe stworki uwielbiające przytulanie, drapanie i wszelkie zabawy z dziećmi
  •       podróż kolejką do wioski Bulwiaków
  •       Krasnoludzki gród i lekcję walki mieczem bądź toporem i zasłaniania się tarczą. Bitewny zapał należało opanować, bo groziło tu zakucie w dyby, co niektórych niesfornych nawet spotkało…
  •       Mroczysko, jak nazwa wskazuje- miejsce tajemnicze i złowrogie, dla zuchów powyżej szóstego roku życia, zdobyte przez nasze najmłodsze dzieci!!! Droga do krainy Araga wiodła przez potężną bramę, za którą wąska dróżka wiła się wśród zarośli oplecionych pajęczyną. Tu i ówdzie widoczne były czaszki i nagie kości ofiar potwora. Z dymiącego jeziorka wyglądała ręka, a po innym pływały… oczy! Słychać było złowrogie pomruki budzącego się potwora, a odległość do jego siedziby- malała. Co było potem, przemilczmy, żeby nie straszyć wrażliwych czytelników. Dzieci chętnie opowiedzą.J

To był ostatni punkt eskapady pod opieką animatorów. Z Mroczyska pomaszerowaliśmy do Domu Czarodzieja na posiłek, potem czas wolny. Dzieci mogły wrócić w wybrane miejsca, zobaczyć coś nowego, pójść na lody albo na plac zabaw z dmuchańcami i trampolinami. Wszystkie opcje zostały wykorzystane. Dziewczyny z VI klasy wybrały się do Wodnego Świata popływać na tratwach, chłopcy mieli ochotę zaliczyć ogromną zjeżdżalnię, ale nie dostali zgody od wychowawczyni przerażonej jej ogromem, a pani dyrektor w czasie podróży kolejką podziwiała piękno świata Bulwiaków. Każdy znalazł coś dla siebie- jeśli nie zabawę, to widoki lub roślinki. Te strumyczki spływające po kamieniach, wodospady… Chciałoby się zabrać chociaż część Magicznych Ogrodów do domu. Nie dało się, ale zostały wspomnienia i możliwość powrotu raz jeszcze.

                Dziękujemy rodzicom za sfinansowanie tego wyjazdu. Dostarczyli Państwo swoim pociechom wielu przeżyć!

W Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca, odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Matki. Tym razem dzieci z klas starszych, pod kierunkiem pani Beaty Szmit, przygotowały montaż słowno- muzyczny. Wystąpili wszyscy uczniowie z IV, V i VI klasy. Były wiersze, piosenki polskie i angielskie, popisowa gra na instrumentach. W energetycznym tańcu zaprezentowali się też drugoklasiści ubrani w „ zumbowe” stroje. Artyści dostarczyli gościom wielu wrażeń artystycznych, estetycznych i wzruszeń, a panie nauczycielki zadbały o coś niecoś dla ciała w postaci słodkiego poczęstunku.

I jeszcze lody oraz ciasteczka dla dzieci, bo to przecież Dzień Dziecka. Dziękujemy Radzie Rodziców za ten miły gest i państwu Rozwałkom za dostarczenie słodkości dla wszystkich dzieciaków z naszej szkoły!

Odsłony: 1760