Wycieczka do Manufaktury "Cukier lukier"

Opublikowano: poniedziałek, 05, październik 2015

               Uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej z niecierpliwością czekali na dzień 2 października 2015r., gdyż właśnie wtedy odbyła się wycieczka do Lublina. Program wyjazdu obejmował kino, w którym dzieci obejrzały film animowany pt. „Fru”, tematycznie współgrający z właśnie omawianym materiałem na edukacji przyrodniczej, gdyż nawiązywał do zmian zachodzących w przyrodzie jesienią i przedstawiał perypetie ptaków odlatujących do ciepłych krajów.

IMG 0460 800x600

             Kolejnym etapem wyjazdu była Manufaktura „Cukier Lukier”, w której uczniowie oglądali proces powstawania cukierków i lizaków. Każde dziecko samodzielnie wykonało lizaka, którego wzięło ze sobą na pamiątkę wizyty.

             Jesienny wyjazd zakończył spacer brzegiem Zalewu Zemborzyckiego połączony z zabawami na tamtejszym placu zabaw.

             Wszyscy uczniowie wracali zadowoleni, z bagażem nowych doświadczeń i miłych (słodkich) wspomnień.

Monika Korpysa

Odsłony: 1510