DZIEŃ NAUCZYCIELA 2015

Opublikowano: poniedziałek, 19, październik 2015

        Gminne obchody Dnia Nauczyciela organizowane były w tym roku przez starowiejską społeczność szkolną w składzie: uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po długotrwałych przygotowaniach, 16 października o godzinie 17:00, w Bychawskim Centrum Kultury rozpoczęła się uroczystość prowadzona przez   panią dyrektor M. Żyśko. Po krótkim wstępie i powitaniu gości nadszedł czas na część artystyczną, dostarczającą emocji uczniom i nauczycielom naszej szkoły, gdyż po raz pierwszy wystąpili oni razem na scenie.

IMG 5910

W myśl scenariusza opracowanego w całości przez nauczycielki, dzieci „ rzuciły rękawicę” swoim paniom i wyzwały je na pojedynek w pięciu różnych kategoriach umiejętności. Zmagania uczniów(W. Kasperek, E. Wierzchoń, B. Baran, M. Sadło, Sz. Lipiec, W. Kasperek, B. Sadło, E. Sirko, K. Tworek, M. Rozwałka, K. Kanios) i nauczycieli(K. Dalmata, M. Kotarska- Sędłak, E. Baran, M. Korpysa, B. Szmit, K. Kostrzewska) oceniało jury w składzie: burmistrz Bychawy pan J. Urban, zastępca burmistrza pani M. Kostruba i dyrektor BCK pan P. Gęba, a nad przebiegiem zawodów czuwała pani K. Dalmata.

Na początek lekka i przyjemna „ dyscyplina ”, czyli zabawny turniej wiedzy o pracy ucznia i nauczyciela, potem walka na rymy, następnie recytacja wierszy o tematyce szkolnej. W imieniu dzieci wystąpiła K. Tworek, a nauczycieli reprezentowała pani E. Baran( obie były świetne!). Emocje rosły, poziom trudności również, punktów po obu stronach przybywało. Uczniowski zespół pięknie zaśpiewał piosenkę D. Rinn „ Wszystkiego najlepszego”, na co panie odpowiedziały słowami: „ Ważne są dni, których jeszcze nie było”… z repertuaru M. Grechuty. W trosce o dostarczenie licznie zgromadzonym gościom jeszcze większych wrażeń artystycznych i estetycznych, poprosiliśmy o pomoc naszą absolwentkę, P. Budzyńską, która swym pięknym, mocnym głosem podkreśliła jakość nauczycielskiego śpiewu. Dziękujemy za wsparcie!

Na finał zaplanowano tańce. Uczennice wykonały wysokoenergetyczną zumbę, do której przygotowały je panie… od matematyki i angielskiego, odpowiedzialne za całość uroczystości. W zamian za uczenie tańca uczniowskich konkurentek, nauczycielki zafundowały sobie zmienników w postaci profesjonalnie tańczącej pary z zespołu „ Gamza”, działającego przy Politechnice Lubelskiej. Rumba w wykonaniu Angeli Kurdziel (która pochodzi ze Starej Wsi i tu uczęszczała do zerówki) oraz jej partnera- zachwyciła wszystkich. Podobało się również tango dedykowane tym, którzy w ubiegłym roku włączyli się w akcję zbierania funduszy dla Kornelii Sowiło. Wielkie dzięki, Angelo!

                Współzawodnictwo zakończyło się remisem i słusznym stwierdzeniem pani Kasi, że umiemy się razem nie tylko uczyć, ale i świetnie bawić.

                Wyrazy wdzięczności dla rodziców za dowiezienie dzieci na występ i za słodką niespodziankę w postaci imponującego tortu, który przedstawiciele Rady Rodziców przekazali gościom wraz z pięknymi życzeniami złożonymi przez przewodniczącego RR, pana Tomasza Rozwałkę.

                Sądząc po liczbie gratulacji, impreza udała się. W naszym odczuciu również!

Grażyna Rakuś

20151016 193710

Odsłony: 1593