Dzień Mamy i Taty

Opublikowano: poniedziałek, 22, czerwiec 2015

      Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka a oni są najważniejszymi osobami w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w Szkole Podstawowej w Starej Wsi Drugiej organizowany jest Dzień Mamy i Taty- Święto Rodziny.poprawone

   Tego roku tj. 31 maja uroczystość odbyła się w tutejszym Kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława, rozpoczynając się mszą świętą w intencji rodziców, celebrowaną przez księdza proboszcza Tadeusza Siwkiewicza.

   Po mszy świętej uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Dzieci powitali rodziców wesołą piosenką ,, Na majówkę, na wędrówkę", następnie recytowali wiersze przeplatając je piosenkami a przedszkolaki miały okazje popisać się swoimi umiejętnościami śpiewając piosenki i tańcząc z rekwizytami w postaci pięknych kolorowych motylków.

   To szczególna okazja, której towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali i z uwagą słuchali wierszy , piosenek i pięknych życzeń, które po części artystycznej złożyli rodzicom ich pociechy, wręczając przy tym upominek.

   Dobrze mamą być, dobrze tatą być i mieć takie wspaniałe dziecko!

Justyna Orszulska

 
Odsłony: 1576