DZIEŃ WALKI Z NAŁOGAMI

Opublikowano: czwartek, 18, czerwiec 2015

                    „Wytrwajcie w swoich postanowieniach” – to hasło przewodnie, które towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej podczas Dnia Walki z Nałogami. Odbył się on 2 czerwca 2015r. Jego data nie była przypadkowa, gdyż 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa.

Uczniowie klasy VI przygotowali przedstawienie profilaktyczne, które miało charakter cyklu programów telewizyjnych, ze szczególnym podkreśleniem szkodliwości środków uzależniających, a zwłaszcza nikotyny. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć program stosowny do ich wieku. Dla najmłodszych szóstoklasiści wystąpili z przedstawieniem „Kopciuszek” (oczywiście w wersji profilaktycznej), dla nieco starszych przygotowali min. Wybory Najpiękniejszej Gwiazdy Hollywood.
         Dzień Walki z Nałogami to także podsumowanie programu „Znajdź właściwe rozwiązanie”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Sanitarna, a w którym nasi uczniowie klas starszych uczestniczyli w bieżącym roku szkolnym.

                   Mamy nadzieję, że te działania zaprocentują w przyszyszłości.

Monika Korpysa

Odsłony: 1572