DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Opublikowano: niedziela, 23, marzec 2014

            W dzisiejszym świecie nie brakuje dzieciom słodyczy lub innych łakoci. Sklepowe półki kuszą kolorystyką, różnorodnością towaru. Nie zawsze  potrafimy oprzeć się pokusie zapachu unoszącego się z pizzerii czy budki z hod- dogami, gyrosami itp. Konsekwencją naszego łakomstwa jest nadwaga, którą coraz częściej zauważa się również na szkolnych korytarzach.

W związku z zaobserwowanym zjawiskiem szerzącej się otyłości już wśród najmłodszych uczniów, w Szkole Podstawowej w Starej Wsi Drugiej,  postanowiono zorganizować Dzień Zdrowego Odżywiania. Przedsięwzięcie to zostało powierzone uczniom klasy drugiej, która pod bacznym okiem wychowawczyni 12 marca 2014r. była gospodarzem „szkolnego święta”. Działania edukacyjne  miały charakter konkursowo- inscenizacyjny. Nagrody za część konkursową ufundowała Agencja Rynku Rolnego, którą tego dnia reprezentowała Pani Anna Kowalczyk – Szot. Nasz gość pełnił także rolę jurora . Uczniowie klasy Drugiej wystąpili w inscenizacji na podstawie wiersza S. Karaszewskiego pt. „Dla każdego coś zdrowego”, zaprezentowali plakaty o tematyce zdrowotnej, a także zaśpiewali piosenki „Witaminki”, „Ogórek”. Zadania konkursowe zdaniem naszego gościa nie były łatwe, jednak uczniowie poradzili sobie świetnie. Ten dzień na długo zostanie w pamięci uczniów, gdyż  radość towarzyszyła im przez cały czas trwania imprezy, aż do odjazdu autobusu. Oby „Dzień Zdrowego Odżywiania” nie był tylko jednym z  wielu świąt w naszej szkole! Miejmy nadzieję, że efekty podjętych działań i przekazanej wiedzy będą zauważalne i  trwałe.

Wychowawca klasy II

Odsłony: 1800