POMYSŁ NA ZAWÓD

Opublikowano: środa, 16, kwiecień 2014

Dogoterapeuta – to pierwszy z zawodów, który poznali uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej w ramach jednej z inicjatyw Samorządu Uczniowskiego, podjętych do realizacji w roku szkolnym 2013/2014. Akcja „Ciekawe zawody – interesujący ludzie” ma za zadanie przybliżyć naszym uczniom charakter i specyfikę wybranych profesji, które być może w przyszłości będą przez nich wykonywane.

W trakcie całego roku szkolnego uczniowie klas I – VI mają poznać cztery zawody, które zostały zaplanowane we wrześniu. U progu kalendarzowej wiosny Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował akcję „Rozkwitnij na wiosnę”. W ramach tego przedsięwzięcia  do szkoły zostali zaproszeni specjalni goście, którzy opowiedzieli dzieciom, jak zadbać o siebie i  swój wizerunek na wiosnę, a jednocześnie przybliżyli specyfikę dwóch kolejnych zawodów. Tym razem byliśmy zapoznawani z kunsztem pracy fryzjera i kosmetyczki. W związku z tym gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki klasy fryzjerskiej z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego w Bychawie wspólnie z nauczycielem zawodu p. Anną Poniewozik. Drugim gościem była p. Monika Krusińska, która z wykształcenia jest kosmetyczką, a specjalizuje się w zdobieniu paznokci.

Na początku spotkania p. Anna i p. Monika przybliżyły dzieciom tajniki obydwu zawodów. Zwróciły uwagę na przedmioty, których należy się uczyć w szkole, aby w przyszłości wykonywać dany zawód i opowiadały o zadaniach oraz specyfice zawodu fryzjera i kosmetyczki. W trakcie swoich wystąpień Panie były otwarte na kontakt z dziećmi i odpowiadały na każde pytanie, które padło z sali. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Pani Monika pokazywała (oczywiście na osobach dorosłych) jak tradycyjnie lub fantazyjnie można pomalować sobie paznokcie. Uczennice klasy fryzjerskiej, pod okiem swojego nauczyciela zawodu, układały rozmaite fryzury zarówno na głowach dzieci jak i dorosłych. Radości i zabawie nie było końca. Każdy chciał się poddać fryzjerskiej metamorfozie. Pierwsze wiosenne przedpołudnie minęło bardzo szybko i dostarczyło mnóstwo informacji o dwóch kolejnych zawodach oraz o współczesnych trendach we fryzjerstwie i w kosmetyce. 

        W tym miejscu pragnę złożyć serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego, nauczycielowi zawodu p. Annie Poniewozik, uczennicom klasy fryzjerskiej oraz p. Monice Krusińskiej za przyjęcie zaproszenia Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły i zapoznanie naszych milusińskich z tak interesującymi zawodami jak fryzjer i kosmetyczka.

Opiekun SU 

Elżbieta Sobaszek

 

Odsłony: 1646