Palmy małe i duże w Starej Wsi

Opublikowano: sobota, 10, kwiecień 2021

 palma1

Kolejny rok pandemii koronawirusa pokrzyżował nam plany przygotowania dużych palm. Zamiast zaangażowania dzieci w zgromadzenie materiałów (robienie kwiatów, przynoszenie gałązek bukszpanu, tui, suszonych ziół i traw) panie nauczycielki – Joanna Łukasik-Tworek, Monika Korpysa i Karolina Kostrzewska postanowiły uwić jedną dużą, dwumetrową plamę. O pomoc w wykonaniu drugiej poproszono seniorów z Dziennego Domu Pomocy („Grupa Wspaniałych Przyjaciół”) przy DPS w Starej Wsi Pierwszej, którzy uczęszczają na zajęcia aktywizujące i rozwijające pasje. Warsztaty te odbywają się pod kierunkiem terapeuty zajęciowego pani Eweliny Jarzyna. Mam nadzieję, że zapoczątkowana współpraca przy wykonaniu plam wielkanocnych będzie kontynuowana w przyszłości w różnej formie. Obie palmy wzorem lat ubiegłych stanowią dekorację świąteczną głównego ołtarza w naszej starowiejskiej świątyni. W tym miejscu warto wspomnieć, że panie z KGW „Aktywna Jedynka” i „Trzy Kłosy” przygotowały własnoręczne dzieła- palmy na wielkanocny kiermasz. Budziły one wielki zachwyt i cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko w naszej miejscowości, ale też poza nią.         

palma2

 

Składam serdeczne podziękowania aktywnym seniorom, naszym nauczycielom oraz członkiniom KGW za włożony trud, inwencję twórczą, a przede wszystkim podtrzymywanie i kultywowanie lokalnej tradycji wicia palm.

Marta Żyśko

                                                                                                         SP im. F. Lebiedy w Starej Wsi Drugiej

Życzenia Wielkanocne_2021

Opublikowano: czwartek, 01, kwiecień 2021

Obfitych Łask i Błogosławieństw

 od Chrystusa Zmartwychwstałego

 oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych

 

  Wesołego Alleluja!!!

 

 życzą: Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie oraz Pracownicy

 Szkoły Podstawowej im. Franciszka Lebiedy w Starej Wsi Drugiej.

 

Wielkanoc_2021.jpg

Sukces Ani

Opublikowano: poniedziałek, 29, marzec 2021

 

Ania.jpg

Ania Filewicz z oddziału przedszkolnego w wiosennej edycji konkursu plastycznego na projekt świątecznej kartki pocztowej Gminy Bychawa WIELKANOC 2021 zdobyła główną nagrodę. Kartka pocztowa z Ani projektem wraz ze świątecznymi życzeniami od Burmistrza Bychawy trafi do wielu instytucji w gminie i kraju. Wszystkie osoby nagrodzone w konkursie otrzymały piękne kubki świąteczne z tym samym motywem graficznym. Gratulujemy Ani, a także Kasi Kowalczyk, Mirkowi Lechowi i Izie Konefał za otrzymanie wyróżnień w tym konkursie. Pani Joannie Łukasik-Tworek dziękujemy za czuwanie nad przygotowaniem projektu kartki Ani.

Ania_z_Burmistrzem.jpg

Warsztaty informatyczne

Opublikowano: czwartek, 25, marzec 2021

Nauczyciele I LO im. St. Staszica w Lublinie zapraszają uczniów klas V-VIII szkół podstawowych do uczestniczenia w warsztatach informatycznych dla uczniów szkół podstawowych 

 

Szczegóły są dostępne na naszej stronie internetowej pod adresem:  https://lo1.lublin.eu/staszic/?subpage=page&id=54

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2021

Opublikowano: poniedziałek, 22, marzec 2021

dzien pamieci

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na stałe wpisały się już w kalendarz uroczystości szkolnych. I chociaż nie mogliśmy zrealizować zaplanowanego na 1 marca „Marszu pamięci”, niektórzy uczniowie zdecydowali się na wykonanie tego zadania indywidualnie lub w niewielkich grupach. W celu upamiętnienia bohaterów antykomunistycznego podziemia pokonali biegiem lub marszem dystans minimum 1963 metrów. Jest to symboliczne nawiązanie do 1963 roku, kiedy zginął ostatni z Żołnierzy Wyklętych – Józef Franczak ps.”Lalek.” W akcji wzięli udział: Jakub Kisiewicz, Ewa Chrzanowska, Julia Kisiewicz, Klaudia Niedźwiedź, Ola Sirko, Hubert Budzyński, Klaudia Sapuła, Edyta Skorek i Kinga Skorek Wspólnie pokonaliśmy 27 km 620 m.