Spotkanie z podróżnikiem

Opublikowano: środa, 22, marzec 2023

spotkanie zpodroznikiem2

24 lutego 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji geografii. Naszą szkołę odwiedził podróżnik Mateusz, który zabrał wszystkich na fascynującą wyprawę do Argentyny. Opowiedział nie tylko o obyczajach i kulturze, ale również o historii i przyrodzie tego kraju. Niepowtarzalny klimat tworzyły przywiezione rekwizyty: instrumenty muzyczne, stroje i inne pamiątki związane z Ameryką Południową. Dzieciom szczególnie przypadł do gustu prosty i bardzo humorystyczny sposób przekazywania informacji. Brały aktywny udział w spotkaniu, chętnie zadawały pytania i oglądały przedmioty pochodzące z tego egzotycznego kraju. Z pewnością wzięłyby udział w kolejnej tego typu lekcji.

Czytaj więcej: Spotkanie z podróżnikiem

Zapraszamy!!!

Opublikowano: niedziela, 19, marzec 2023

reklamaStara

Projekt "Bullerbyn"

Opublikowano: środa, 08, marzec 2023

Bullerbyn1

Uczniowie klasy III w bieżącym roku szkolnym czytali i omawiali lekturę A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Kilkakrotnie wracali do treści książki. Poznawali położenie Bullerbyn na mapie Europy, życie mieszkańców tej miejscowości. Porównywali obchody Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i w Szwecji. Uczyli się szacunku do osób starszych na przykładzie postaci dziadziusia z czytanej książki, a także poznawali techniki zapamiętywania poprzez pracę z tekstem poświęconym zakupom, które robiły Anna i Lisa. W związku z tak bogatym repertuarem uczniowie omawiali lekturę w postaci projektu edukacyjnego, który został zakończony powstaniem makiet osady Bullerbyn.

         Uczniowie do pomysłu stworzenia makiet podeszli bardzo entuzjastycznie, ich prace były kreatywne i estetyczne. Do ich tworzenia wykorzystano wiele technik plastycznych.

Czytaj więcej: Projekt "Bullerbyn"

Dzień otwarty

Opublikowano: niedziela, 05, marzec 2023


dzienotwarty1

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

24 lutego zorganizowaliśmy w szkole dzień otwarty. Zaprosiliśmy rodziców i najmłodsze dzieci, które będą mogły uczęszczać od 1 września 2023 roku do oddziału przedszkolnego. Nauczyciele i dzieci z klas 0-III przygotowali ciekawe atrakcje, a dyrektor szkoły zapoznała rodziców z ofertą placówki.

dzienotwarty2

Zabawy ruchowe z wykorzystaniem mega klocków

Czytaj więcej: Dzień otwarty

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano: niedziela, 05, marzec 2023

wilczymtropem

Ci, co sen o Polsce wśród szumu drzew śnili

O Niej niepodległej i wolnej śpiewali
Gotowi karabin chwycić w każdej chwili
I życie swe młode położyć na szali

[...]

Ci, którzy z historii Polski kart wyrwani
Pamięć ich zszargały podłe pomówienia
Jawią nam się teraz w blasku swojej chwały
Żołnierze Niezłomni - Żołnierze podziemia

Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Żołnierze
Dla których Ojczyzna, to słowo najświętsze
Tak twardzi, jak skała - Żołnierze Wyklęci
Cześć ich pamięci!

Forteca Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Żołnierze

Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, jak ważna jest pamięć o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, i zawsze chętnie angażują się w obchody tego święta. W tym roku również włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Tropem Wilczym”. Niosąc biało-czerwone flagi oraz portrety żołnierzy niezłomnych przeszliśmy symboliczny dystans 1963 m. Chętni uczniowie ostatni odcinek trasy pokonali biegiem, a zwycięzcami tego wyjściu zostali: Bartłomiej Boguń, Marcel Bryk i Michał Andrzejczak.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć na naszej stronie na FB https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Franciszka-Lebiedy-w-Starej-Wsi-Drugiej-101631221634302