Artur Rosowski Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

Opublikowano: środa, 22, czerwiec 2022

fox.jpg

26 kwietnia nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Czterech uczestników z klas IV, V i VIII zmierzyło się z niebywale trudnym testem, który obejmował nie tylko zagadnienia leksykalne i gramatyczne objęte podstawą programową, ale również ciekawostki ze świata kultury krajów anglojęzycznych.

           Uczeń klasy VIII Artur Rosowski rozwiązał test niemal bezbłędnie i został jednym z czterech laureatów spośród wszystkich uczestników ze szkół podstawowych w województwie lubelskim. Nagrodę odebrał 21 czerwca 2022r. w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie. Chłopiec sukcesywnie z roku na rok poprawiał swój wynik, aż znalazł się w czołówce najlepszych uczniów w całej Polsce. Jesteśmy dumni z ogromnego sukcesu Artura i mamy nadzieję, że będzie nadal rozwijał swoje zainteresowania.

Uroczyste zakończenie roku 2022

Opublikowano: środa, 22, czerwiec 2022

Msza Święta  z okazji zakończenia roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2022 o godz. 8.30 w kościele parafialnym w Starej Wsi Drugiej. 

Po mszy odbędzie się uroczyste wręczenie świadectw w świetlicy szkolnej.

Serdecznie zapraszamy!

Aby dotrzeć daleko, nie ma lepszego pojazdu niż książka

Opublikowano: środa, 15, czerwiec 2022

biblioteka.jpegW obecnych czasach książka jest przedmiotem, po który sięga się coraz rzadziej. Pomimo wielu zalet czytania takich jak pobudzanie kreatywności, wzbogacanie słownictwa, dostarczanie informacji oraz doskonalenie umiejętności czytania jest ona odsuwana na dalszy plan kosztem technologii informacyjnej.

Mając na względzie rozwijanie postaw czytelniczych uczniów nasza szkoła ściśle współpracuje z Filią Biblioteki Publicznej w Starej Wsi.         Uczniowie uczestniczą w spotkaniach autorskich organizowanych przez pracowników biblioteki. W bieżącym roku szkolnym odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem.  W kwietniu uczniowie obchodzili Dzień Książki podczas, którego gościem była Pani Ewa Nieściór. Bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała historię książki, zaprezentowała starodruki, egzemplarze miniaturowe oraz atrakcyjne i nietypowe książki  dla najmłodszych dzieci. Rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej w związku z tym zostaliśmy zaproszeni do udziału w spotkaniu podczas, którego uczniowie bliżej poznali postać, życiorys i twórczość autorki książek dla dzieci. W rolę pisarki wcieliła się Pani Ewa Nieściór, która ubrana w strój z epoki Marii Konopnickiej w interesujący sposób przedstawiła perypetie kobiety i zapoznała uczniów z jej twórczością. Współpraca szkoły z biblioteką jest systematyczna, uczniowie korzystają z księgozbioru biblioteki, pracownicy  zaopatrują szkołę w brakujące egzemplarze lektur. Przed wakacjami planujemy wyjście do biblioteki w celu wypożyczenia książek na czas odpoczynku. Oprócz działań skierowanych do młodszych uczniów, pracownicy biblioteki organizują również atrakcyjne zajęcia dla uczniów klas starszych.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczymy na dalsze wspólne przedsięwzięcia. 

 

dzień_ksiązki.jpg

PROGRAM AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA ZAKOŃCZONY

Opublikowano: środa, 01, czerwiec 2022

puchatek1.jpg

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I realizowali program edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jego celem było kształtowanie bezpiecznych postaw i zachowań uczniów  w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych. Uczniowie wzięli udział w pięciu zajęciach o następującej tematyce: bezpieczeństwo w domu, w szkole, na drodze, w Internecie,  w relacjach z rówieśnikami. Podczas lekcji wykorzystano różne pomoce dydaktyczne tj. filmy edukacyjne, karty pracy. Uczniowie wykonywali lapbooki, gry planszowe i prace plastyczne. W maju wszyscy przystąpili do Wielkiego Testu Bezpieczeństwa, który wykonali komputerowo  z bardzo dobrym wynikiem. Za udział w programie nasza szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa,  a uczniowie pamiątkowe dyplomy.

"Słodka wycieczka"

Opublikowano: środa, 18, maj 2022

czekolada1

6 maja 2022 r. uczniowie klas 0-IV uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Dzieci brały udział w czekoladowych warsztatach w firmie "Solidarność". Zanim przystąpiły do wyrobu swoich czekoladowych smakołyków prowadząca w ciekawy sposób opowiedziała historię ich wyrobu.  Dzieciaki degustowały ziarna kakaowca oraz sprawdziły swoją wiedzę o czekoladzie rozwiązując quiz.  Następnie uczniowie projektowali, wylewali i dekorowali własne tabliczki czekolady różnymi dodatkami w zależności od upodobań smakowych- suszone owoce, groszki, posypki. Na zakończenie otrzymali odznaki "Czekoladowego Mistrza".   Po warsztatach udali się do kina, gdzie obejrzeli film pt. "Igrzyska zwierzaków".                                                               

Zadowoleni, uśmiechnięci wrócili do szkoły, przywożąc ze sobą słodkie smakołyki i wiosenny, długo oczekiwany deszcz. 

czekolada2