Manifest profilaktyczny

Opublikowano: czwartek, 21, marzec 2024

manifest2

W dniu 27 lutego uczniowie klas I – III uczestniczyli w manifeście profilaktycznym, który był hucznym zakończeniem realizacji projektu ph. „Świat realny jest genialny- zasady bezpiecznego korzystania z internetu”. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe zasady właściwego wykorzystania internetu, uczestniczyły w lekcji interaktywnej „Klikam z głową”, nauczyły się śpiewać piosenkę nawiązującą do tematu projektu. Pracując w grupach zadaniowych wymyślały hasła dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci, a następnie umieściły je na tablicach. Bilbordy zostały wykorzystane podczas przemarszu wzdłuż ulicy w Starej Wsi Drugiej. Uczestnicy zaprezentowali społeczności lokalnej efekty swojej pracy.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat zagrożeń czyhających w sieci, a także przekazali te informacje mieszkańcom swojej miejscowości.

manifest1