Zajęcia otwarte u Motylków

Opublikowano: środa, 17, grudzień 2014

Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnego przebywania. Taki tez cel min. miały zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym ,,Motylki”, które odbyły się 16 grudnia 2014r. Na kilka dni wcześniej przedszkolaki wspólnie z wychowawczynią wykonały zaproszenia dla rodziców, które dzieci zabrały do swoich domów. A następnie przygotowywały się do tego spotkania: dekorowały świątecznie salę, ubierały choinkę, gromadziły materiały potrzebne do wspólnej pracy.

   Wreszcie nadszedł 16 grudnia i rodzice przybyli na spotkanie, które rozpoczęliśmy zajęciami dydaktycznymi. Mamy w tym czasie miały możliwość obserwowania jak pracują w czasie zajęć ich pociechy. Wielkie zainteresowanie zarówno u dzieci jak rodziców wzbudziła przeczytana przez nauczycielkę ,, Legenda o choince”. Po części edukacyjnej rozpoczęły się warsztaty plastyczne, dzieci wspólnie ze swoimi mamami wykonywały dekoracje świąteczne. W czasie tej wspólnej zabawy plastycznej można było zauważyć u wszystkich wielkie zaangażowanie i radość. Atmosfera była bardzo rodzinna i świąteczna, w tle płynęła bożonarodzeniowa muzyka.

Po zakończonych zajęciach każda rodzina mogła zabrać do domu wykonane dzieło, które (być może) w czasie świąt przypomni te miłe chwile.

   Rozchodząc się do swoich domów wszyscy złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia.

1

2

 

Odsłony: 1116