Pokaz grupy "Zaelektryzowani"

Opublikowano: poniedziałek, 12, luty 2024

zaelektryzowani1

19 stycznia br. w naszej szkole odbył się pokaz lubelskiej grupy „Zaelektryzowani”, który miał na celu przybliżyć uczniom tematykę z zakresu dwóch dziedzin nauki: fizyki oraz chemii.

W niezwykle interesujący sposób zostały przedstawione eksperymenty z ciekłym azotem, zabawy z wybuchowym wodorem czy helem. Wszyscy z dużym zaciekawieniem obserwowali prezentowane zjawiska fizyczne i chemiczne, a niektórzy aktywnie wzięli udział w tym wydarzeniu, dzięki czemu mogli bezpośrednio ich doświadczyć. Prowadzącym udało się w umiejętny sposób połączyć elementy edukacyjne i humorystyczne, co spotkało się z entuzjazmem widowni.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę, świetnie się przy tym bawiąc, co jest dowodem na to, że nauka chemii i fizyki nie musi być nudna!

zaelektryzowani2