11 listopada 2023

Opublikowano: środa, 15, listopad 2023

11 listopada br. w kościele parafialnym w Starej Wsi Drugiej, odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
W przygotowanym przez dzieci i młodzież klas IV-VIII montażu słowno-muzycznym wybrzmiały słowa miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i szacunku dla narodu polskiego. Uczniowie przedstawili fragment historii Polski dotyczący rozbiorów oraz jej powrotu na mapę świata. Z powagą i zaangażowaniem zostały zaprezentowane piękne wiersze i wzruszające pieśni patriotyczne. Na koniec ośmioro uczniów przedstawiło niezwykły „taniec flag”, a następnie wszyscy uczestnicy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach Narodowego Święta Niepodległości oraz parafianom, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością.

11listopada1

11listopada2