Zdobywać szczyty

Opublikowano: poniedziałek, 13, listopad 2023

zdobywajszczyty

26 października gościliśmy w naszej szkole niezwykłą osobę, pełną pasji i zaangażowania alpinistkę, podróżniczkę, biegaczkę- panią Magdalenę Gąbkę.
Pani Magda jest pracownikiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bychawie. Podzieliła się z nami swoją miłością do gór.

Dowiedzieliśmy się, że marzenia o wyprawach w najbardziej niedostępne miejsca na świecie kiełkowały kilka lat i początkowo wydawały się nieosiągalne, ale pani Magda postanowiła spróbować i rozpoczęła przygotowania. Brała udział w obozach biegowych oraz ukończyła kurs wspinaczki skalnej. Wszystkie te działania z pewnością wymagały od naszej pasjonatki niezwykłego hartu ducha, systematyczności i wytrwałości. I wreszcie- udało się! Pani Magda zdobywszy najwyższe szczyty w Polsce i na Słowacji postanowiła zdobyć Mont Blanc, a tym roku trzy miesiące spędziła na Alasce.
Ciekawym opowieściom z wypraw towarzyszył pokaz zdjęć z miejsc, które udało się pani Magdzie zwiedzić. Niezwykłe widoki pobudzały naszą wyobraźnię i zapierały dech w piersiach.
Mieliśmy również okazję dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować się do wyprawy, jak spakować plecak i jak dbać o swoje bezpieczeństwo w trudnym terenie. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć specjalistycznego sprzętu alpinistycznego- raków, butów do wspinaczki, uprzęży. Już wiemy, czym jest żywność liofilizowana i aklimatyzacja. Ze spotkania pozostało także w naszych głowach, że najważniejszy jest drugi człowiek, na którego można liczyć w sytuacjach ekstremalnych.
Za poświęcony czas, dzielenie się swoją wiedzą i rozbudzaniem pasji w innych- DZIĘKUJEMY, a uczniom życzymy uporu i wytrwałości na drodze do celu.