Europejski dzień języków 2023

Opublikowano: wtorek, 10, październik 2023

edj 23

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. My również co roku włączamy się w akcje, które mają na celu pokazywać bogactwo kulturowe krajów europejskich i zachęcać do nauki języków.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę pamiątek i przedmiotów pochodzących z krajów europejskich. Dzieci z klas II i III mogły wziąć udział w grze terenowej, stworzonej specjalnie dla nich przez kolegów z klasy VI. Drugo- i trzecioklasiści sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą kultury krajów europejskich, nauczyli się liczyć oraz poznali proste zwroty w językach obcych.

Uczniowie z klas IV – VIII wykonali również lapbooki o krajach europejskich w ramach konkursu organizowanego w szkole. Najbardziej pomysłowe i oryginalne pomysły zostały nagrodzone upominkami, które na pewno zachęcą do dalszej nauki języków!