Dzień Babci i Dziadka 2023

Opublikowano: środa, 22, luty 2023

dzin babci 23 6

21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu- święto wszystkich babć i dziadków. W tym roku szkolnym ten bardzo ważny dzień świętowaliśmy nieco później w związku z terminem ferii zimowych. Wszyscy czekaliśmy na niego z niecierpliwością, gdyż po latach pandemii powróciliśmy do dawnej formy czczenia tego dnia- czcigodne babcie i dziadkowie ponownie zawitali w progi naszej szkoły. Czekały na nich liczne atrakcje muzyczno- słowne, układy taneczne, skecze o wolnym czasie spędzanym na emeryturze, a na koniec wręczenie własnoręcznie zrobionych przez dzieci prezentów. Takimi samodzielnie wykonanymi upominkami wnuki sprawiły ogromną radość i chwile niezapomnianych wzruszeń swoim bliskim. Babcie i Dziadkowie skorzystali też ze słodkich poczęstunków .

Spotkania te mają na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do dziadków. W ten sposób dzieci uczą się sposobów wyrażania uczuć i szacunku dla osób starszych. To bardzo istotne, żeby pokazać dziecku jak ważne jest celebrowanie tego święta. Warto pokazywać najmłodszym wartość tradycji w życiu każdego z nas.

Życzymy wszystkim Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jak najwięcej pięknych chwil w życiu i jak najczęstszych powodów do dumy ze swoich wnuków oraz tradycyjnych 100 lat!

djo 23 1