Nie tylko o rybaku i złotej rybce

Opublikowano: niedziela, 11, grudzień 2022

spektakl rybak

1 grudnia przedszkolaki i uczniowie klas I-V obejrzeli spektakl pt. „Nie tylko o rybaku i złotej rybce” w wykonaniu aktorów Teatrzyku Pierwszego Kontaktu z Lublina. Jak sugeruje tytuł, sztuka opierała się na znanej wszystkim bajce. Artyści zaprezentowali ją jednak w nieco inny sposób, bo jako pierwsi na scenie pojawili się… wnuczek i babcia. I to właśnie postawa wnuczka, który ciągle pragnął nowych zabawek, skłoniła babcię do opowiedzenia historii rybaka i jego chciwej żony. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale same brały w nim udział: pomagały rybakowi wyciągnąć niecodzienną zdobycz z wody, wspólnie z nim przywoływały złotą rybkę, a żonę mężczyzny wspierały w domowych obowiązkach. Doskonała gra aktorska, ciekawa scenografia oraz ogromna dawka dobrego humoru sprawiły, że spektakl dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dzięki połączeniu wartościowych treści z dobrą zabawą uczniowie z pewnością na długo zapamiętają morał płynący z bajki. Z kolei ukazanie problemu w czasach współczesnych podkreśliło jego  aktualność, pokazało, że poddawanie się ciągle nowym zachciankom nie dotyczy wyłącznie żony rybaka.