Opublikowano: wtorek, 06, grudzień 2022

Szkoa pam1

Listopad to czas zadumy nad przemijaniem i pamięci o tych, co odeszli i zapisali się w naszej historii. Corocznym zwyczajem nasza szkoła wzięła udział w projekcie  Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”, którego celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Wolontariusze z  klas VII-VIII  wykonali wiązankę z którą udali się na cmentarz parafialny w Starej Wsi, aby  uporządkować groby  i  zapalić symboliczny znicz na mogiłach spoczywających tam  osób zasłużonych dla ojczyzny i społeczności lokalnej.

Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za wsparcie projektu  i podarowanie zniczy oraz uczniom za pielęgnowanie pamięci, bo tak jak mawiał Ojciec naszej Niepodległości  Józef Piłsudski „Naród, który nie szanuje własnej przeszłości, nie ma prawa do przyszłości”.

Szkoa pam2