Przez Polskę na ludowo

Opublikowano: wtorek, 23, sierpień 2022

Uczniowie klas II i III w bieżącym  roku szkolnym uczestniczyli w innowacji pedagogicznej ,,Przez Polskę na ludowo”. W związku ze słabo opanowanymi treściami społeczno – przyrodniczymi uczniów, postanowiono wzbogacić wiedzę dzieci na temat różnych regionów Polski. Uczniowie podczas zajęć poszerzali wiedzę o strojach ludowych w danych regionach, poznawali tradycje danego regionu, nabywali wiedzę na temat sztuki regionalnej, poznawali kuchnię i gwarę mieszkańców poszczególnych regionów, rozwijali także zdolności plastyczne i manualne. Każdy uczeń prowadził swój własny album, do którego wklejał informacje związane z omawianym regionem. Podczas spotkań uczniowie poznali następujące regiony: Kurpie, Bytom, Wielkopolska, Podhale, Łowicz, Kaszuby, Świętokrzyskie, Mazury, Kujawy.

Do najciekawszych zdaniem uczniów zajęć należały te, podczas których degustowały regionalne potrawy m.in. ogórki kiszone, chleb z miodem, a także mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w stroju danego regionu (fotobudka). Na pamiątkę prowadzonych działań uczniowie zabrali ze sobą wykonane albumy.