"Miła ta godzinka, kiedy stroi się choinka"

Opublikowano: czwartek, 09, grudzień 2021

sandomierz1

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia i rytuały związane z nimi np. strojenie choinki dzieci z naszej szkoły udały się na wycieczkę do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Oglądanie muzealnych eksponatów na uczestnikach wycieczki wywarło ogromne wrażenie. Kolorystyka, różnorodność kształtów oraz brokatowy błysk wprowadziły nas w magię świąt.

Ciekawym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne podczas których uczestnicy własnoręcznie ozdobili bombki. Uczniowie obserwowali także proces powstawania bombek oraz profesjonalne zdobienie przez pracowników fabryki. W muzeum dzieci oglądały style dekorowania drzewek choinkowych z różnych stron świata, które mogą służyć za inspirację podczas ozdabiania choinek we własnych domach. Z fabryki bombek wszyscy wrócili z licznymi pamiątkami, którymi udekorują domy na święta.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Sandomierzu, spacer po mieście oraz zwiedzanie Zbrojowni, w której wycieczkowicze wysłuchali przedstawionej w zabawny, komiczny sposób historii Sandomierza.

Już podczas powrotu z wycieczki uczestnicy zaczęli snuć plany związane z kolejnym wyjazdem w inne ciekawe miejsca…

sandomierz2