Wizyta w bibliotece

Opublikowano: środa, 17, listopad 2021

biblioteka1

Dnia 16 listopada 2021r.  uczniowie z klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem i ilustratorem Wiesławem Drabikiem. Wydarzenie miało  miejsce w Filii Bibliotecznej w Starej Wsi Pierwszej. Wiesław Drabik jest autorem ponad dwustu wierszowanych książek dla dzieci. Jego najbardziej znane utwory to: "Bajka o smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku" , "Łakomczucha", "Kocie łakocie". Autor nie tylko pisze, ale także ilustruje książki dla dzieci. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze,  Pan Wiesław z łatwością nawiązał kontakt z małymi czytelnikami. Opowiadał jak powstaje książka, jak się ją ilustruje, czytał fragmenty swoich utworów, zadawał zagadki.  Nagradzał dzieci zakładkami, naklejkami  i książkami. W podziękowaniu za spotkanie uczniowie podarowali pisarzowi własnoręcznie wykonany upominek. Następnie chętnie kupowali książki z dedykacją i autografem autora.