Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2021

Opublikowano: poniedziałek, 22, marzec 2021

dzien pamieci

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na stałe wpisały się już w kalendarz uroczystości szkolnych. I chociaż nie mogliśmy zrealizować zaplanowanego na 1 marca „Marszu pamięci”, niektórzy uczniowie zdecydowali się na wykonanie tego zadania indywidualnie lub w niewielkich grupach. W celu upamiętnienia bohaterów antykomunistycznego podziemia pokonali biegiem lub marszem dystans minimum 1963 metrów. Jest to symboliczne nawiązanie do 1963 roku, kiedy zginął ostatni z Żołnierzy Wyklętych – Józef Franczak ps.”Lalek.” W akcji wzięli udział: Jakub Kisiewicz, Ewa Chrzanowska, Julia Kisiewicz, Klaudia Niedźwiedź, Ola Sirko, Hubert Budzyński, Klaudia Sapuła, Edyta Skorek i Kinga Skorek Wspólnie pokonaliśmy 27 km 620 m.