Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka_2019

Opublikowano: poniedziałek, 09, grudzień 2019

Dzienprawdziecka.jpg

W listopadzie 2019 r. wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku minęła 30. rocznica uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka” - najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. Z tej okazji uczniowie klas starszych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których zostali zapoznani z głównymi założeniami konwencji, dogłębniej poznali swoje prawa i dowiedzieli się, gdzie zwrócić się o pomoc, kiedy dochodzi do ich naruszenia. Wszyscy zaangażowali się w wykonywane podczas zajęć zadania i z zainteresowaniem obejrzeli filmy edukacyjne. 20 listopada cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji na niebiesko #dlakażdegodziecka. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki ubrali się na niebiesko, aby wspólnie uczcić Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.