Przedszkolaki i pierwszaki w Bychawie

Opublikowano: niedziela, 03, listopad 2019

16 października uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy I, wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni, udali się do bychawskich parków. Dzieci podziwiały jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa. Wykorzystując zabrane lupy, przyjrzeli się przyrodzie z bliska. W przerwie pomiędzy spacerami po parkach uczniowie odwiedzili zakład zegarmistrza. Przywitał ich pan zegarmistrz, który w ciekawy sposób zaprezentował różnorodne zegary, pokazał poszczególne ich części i narzędzia swojej pracy. Dzieci podziwiały także ,,serce” zegara. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie, a także wizyta w galerii, gdzie dzieci obejrzały wystawę lokalnych artystów – Panoptikum III. Podziwiały różne rysunki, obrazy, rzeźby, hafty, ramki ceramiczne itp. Obejrzały tam również prace swoich starszych koleżanek: Kingi Tworek i Agnieszki Smolińskiej. Był również czas na rozrywkę – zabawy na placu zabaw. Z wycieczki uczniowie wrócili z kolorowymi liśćmi, żołędziami i kasztanami, którymi przyozdobili klasowe kąciki przyrody.