Ślubowanie klas pierwszych 2018

Opublikowano: wtorek, 13, listopad 2018

7 listopada 2018r.odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Do społeczności szkolnej zostało przyjętych 11 dzieci. W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, licznie zgromadzeni rodzice oraz nauczyciele. Dzieci ubrane w stroje galowe, w biretach na głowach i biało –czerwonych kotylionach wyglądały bardzo elegancko.

Zanim nastąpił akt ślubowania pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i różnymi umiejętnościami. Prowadzący uroczystość Artur Rosowski, uczeń klasy V, zadawał dzieciom pytania i zlecał zadania do wykonania. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki, indywidualnie i zbiorowo, recytowali wiersze, rozwiązywali zagadki, zatańczyli krakowiaka. Wykazali się znajomością symboli narodowych, podstawowych przepisów ruchu drogowego, a także wiedzą na temat zachowania w różnych sytuacjach szkolnych.Wierszami i piosenkami nawiązali do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu szkoły nastąpiła uroczysta chwila ślubowania. Dzieci na sztandar szkoły przyrzekały: wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły i domu rodzinnego, przynosić chlubę rodzicom i nauczycielom, swoim zachowaniem sprawiać im radość, szanować wartości uznawane przez patrona. Pani dyrektor Marta Żyśko „wielkim ołówkiem” pasowała uczniów, a wychowawczyni wręczyła im pamiątkowe dyplomy. W dalszej części spotkania koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego oraz z klas starszych wręczyli pierwszakom drobne upominki. Na zakończenie przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości zostali zaproszeni przez rodziców na słodki poczęstunek – wspaniały tort i herbatkę. Ten dzień z pewnością na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów.

lubowanie2_1.jpg

lubowanie3_1.jpg