Europejski Dzień Języków i International Dot Day

Opublikowano: wtorek, 17, październik 2017

W ubiegły poniedziałek 9 października po raz pierwszy w naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Święto wielojęzyczności miało na celu popularyzację uczenia się języków. Nie obyło się jednak bez wspólnej zabawy. Uczestnicy zajęć dodatkowych z języka angielskiego ozdobili świetlicę szkolną własnoręcznie przygotowanymi flagami krajów europejskich. Dużo emocji wzbudził wśród uczniów pomysł dekorowania klas symbolami dotyczącymi krajów europejskich. I tak, klasa V zaprezentowała nam kulturę Francji, VI – Włoch a VII – Niemiec. Klasowe ściany i gazetki zapełniły piękne europejskie akcenty. Klasy zaangażowały się w powierzone zadania tak mocno, że oprócz pięknych plakatów, kolorowych flag czy zdjęć można było zasmakować włoskich rarytasów oraz posłuchać włoskiej muzyki. Jako że od tego roku klasa VII uczy się języka niemieckiego, mogliśmy również posłuchać wywiadu w języku niemieckim, przygotowanym przez uczennice najstarszej klasy.
IMG 8458 Copy

To jednak nie wszystkie atrakcje tego dnia, gdyż razem z Europejskim Dniem Języków świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki „International Dot Day”. Jakkolwiek dziwnie brzmi nazwa tego święta, jest ono ciekawym przedsięwzięciem, które znalazło swoich fanów w naszej szkole. Inicjatorem tej akcji był Samorząd. Uczniowie w ciszy i skupieniu obejrzeli film o małej Vashti, zastanawiając się, czy poczuli się kiedyś tak jak ona. Vashti uwierzyła w siebie, pomogła odnaleźć talent swojemu przyjacielowi, a dzięki „Dniu Kropki” nadal pomaga dzieciom na całym świecie. Film o dziewczynce obejrzeliśmy w trzech językach – polskim, angielskim i hiszpańskim. Tego dnia wszyscy mieli okazję zaprezentować swoje talenty, przygotowując wielkie „drzewo talentów” . Na korytarzach i w klasach królowały „kropkowe” stroje. Największą atrakcją tego dnia była jednak niewątpliwie przygotowana fotobudka. Dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia z różnymi symbolami krajów europejskich na oczywistym tle różnego rodzaju kropek! Nawet Panie skusiły się na kilka pamiątkowych fotek z uczniami:)