Piknik profilaktyczny

Opublikowano: piątek, 28, październik 2016

piknik profilaktyczny 6 20161121 111776406926 października w świetlicy szkolnej odbył się piknik edukacyjny dla uczniów, którego celem było zwiększenie wiedzy młodych internautów na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach konkursu Bezpiecznie Tu i Tam, w którym nasza szkoła bierze udział.

Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego obejrzenia kreskówek edukacyjnych z serii Owce w sieci, których bohaterowie w zabawny i przystępny sposób ukazują dzieciom zagrożenia wynikające ze stosowania nowych technologii oraz pokazują możliwości rozwiązywania problemów. Następnie uczniowie klas III i IV wzięli udział w grach i zabawach przypominających zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Grali w Kalambury, Głuchy telefon, rozwiązywali quizy i zagadki.

Podczas pikniku wszyscy świetnie się bawili, a jednocześnie zdobyli sporą dawkę wiedzy na temat poruszania się w wirtualnym świecie.