Dzień Głośnego Czytania

Opublikowano: piątek, 30, wrzesień 2016

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu wiele bibliotek oraz szkół organizuje wspólne, głośne czytanie. Tak też zrobiliśmy i my!

Dzieciom z klas I-III i oddziału przedszkolnego czytały ich starsze koleżanki: Weronika Kasperek, Kinga Mróz, Barbara Sadło, Julia Sękowska i Ewelina Sirko. Uczennice naprawdę sumiennie przygotowały się do wizyty w klasach, bo dzieci w ogromnym skupieniu przysłuchiwały się prezentowanym tekstom. Natomiast uczniowie klas IV-VI spotkali się z panią Ewą Nieściór, która przeczytała fragment książki Kolorowy szalik Barabary Kosmowskiej. Myślę, że ta niezwykle ciekawa pozycja skłoniła wielu słuchaczy do refleksji na temat przyjaźni, wrażliwości i tolerancji.

To czytelnicze święto jest doskonałą okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, takich jak rozwijanie wyobraźni, wzbogacenie słownictwa, stymulowanie rozwoju czy budowanie więzi między czytającym a odbiorcą. I chociaż obchodzimy je raz w roku, to jednak do głośnego czytania zachęcamy codziennie!