Cała Polska czyta dzieciom – czytamy i my

Opublikowano: środa, 04, maj 2016

         Dni od 18 do 22 kwietnia upłynęły w naszej szkole pod hasłem „Tydzień głośnego czytania”. W tym czasie każdą klasę odwiedził specjalny gość, który przeczytał uczniom wybrany przez siebie utwór z kanonu literatury dziecięcej. Czytającymi byli głównie rodzice, ale nie tylko. W jednej z klas gościliśmy p. Ewę Nieściór, pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie (Filia w Starej Wsi), oddział przedszkolny zaś odwiedził ks. Dariusz.
W piątek, na zakończenie akcji, odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczniów z zastępcą burmistrza Bychawy p. Magdaleną Kostrubą, która przeczytała przepiękną polską baśń pt. „O dobrym przewoźniku i dwóch siostrach rusałkach”. Spotkanie to było doskonałym sposobem na uczczenie, obchodzonego 23 kwietnia, Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

            Tydzień głośnego czytania był podsumowaniem, trwającej od września, szkolnej akcji „Cała szkoła czyta”, realizowanej w ramach projektu „Książki naszych marzeń”. W czasie jej trwania nauczyciele regularnie czytali uczniom podczas lekcji, zajęć świetlicowych oraz bibliotecznych. Organizowali także spotkania, w czasie których uczniowie klas starszych czytali swoim młodszym kolegom. Wszystkie te działania miały na celu promowanie idei głośnego czytania oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Ewa Baran

Odsłony: 1984