Spotkanie z Panią Moniką Madejek, autorką książek dla dzieci

Opublikowano: piątek, 15, kwiecień 2016

Już po raz drugi uczniowie klas I – IV Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej gościli w Filii Biblioteki Publicznej w tejże miejscowości na spotkaniu z autorką książek dla dzieci Panią Moniką Madejek.

262 800x480

                     Wizyta rozpoczęła się od wspólnego przygotowania „ciasteczek kokosowych z wiśnią” według przepisu Pani Moniki, który można znaleźć w jej najnowszej książce pt. „Wakacje Kajtka”. O tej właśnie publikacji opowiadała autorka, jak zwykle dając słuchaczowi do zrozumienia, że pisanie to jedna z jej pasji. Ta skromna i przesympatyczna osoba przejawia wiele talentów, które rozwija. Jednym z nich jest rękodzieło. Jej prześliczne aniołki z masy solnej były wspaniałą dekoracją podczas wizyty w bibliotece. Uczniowie mogli zakupić je na pamiątkę. Można było również zaopatrzyć swoją prywatną biblioteczkę w egzemplarz książki „Wakacje Kajtka” ze specjalną dedykacją od autorki.

                   Uczniowie uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość przygotowania własnoręcznie zakładki do książek, posłuchania fragmentów najnowszego dzieła Pani Moniki czytanego przez samą autorkę, która przygotowała także niespodziankę dla uczniów w postaci magnesów na lodówkę z przepisem na czekoladę. Aby otrzymać taki prezent, należało napisać na kartce swoje marzenie oraz sposób na jego spełnienie. Pisarka zachęcała, by realizować marzenia i nie rezygnować z nich.

                   W ciągu całej wizyty towarzyszył nam cudowny zapach piekących się ciasteczek kokosowych, które na koniec spotkania uczniowie z wielkim apetytem degustowali. Czas spędzony w bibliotece minął nam szybko i przyjemnie.

                   Bardzo gorąco dziękujemy pracownikom Filii Biblioteki Publicznej W Starej Wsi za organizowanie tak sympatycznych spotkań.

Monika Korpysa

280 800x480

Odsłony: 1454