Po nitce do kłębka...

Opublikowano: wtorek, 22, marzec 2016

to tytuł przedstawienia o tematyce mitologicznej, które nasi uczniowie z klas IV- VI obejrzeli 11 marca
w Nałęczowskim Centrum Kultury. Spektakl przypomniał piątakom i szóstakom znane wątki, a dla czwartaków był zapowiedzią tego, co czeka ich za rok, kiedy to zgodnie z planem omawiać będą fragmenty „Mitologii”.
Gra aktorska, piękne kostiumy, bogata i głośna oprawa muzyczna i dźwiękowa- to źródło wielu wrażeń oraz przeżyć artystycznych i estetycznych.

wycieczka do lublina 1 20160315 1407027987

Po spektaklu odbyliśmy spacer Aleją Lipową, podziwiając uroki uzdrowiskowej miejscowości, oddychając pełną piersią rześkim powietrzem, w którym czuło się nieśmiałe tchnienie wiosny…   Podróż do Lublina i kolejna atrakcja- bawialnia dla dzieci „Kids” i trochę niepokoju czy nasze dzieci nie są trochę zbyt dorosłe na taką rozrywkę. Szybko okazało się, że niepotrzebne obawy, wszyscy świetnie się bawili, korzystając ze wszelkich możliwych atrakcji. Najmniejszym wzięciem cieszyły się urządzenia do gier. Dzieci wolały aktywność fizyczną w przestrzeni wypełnionej dmuchańcami, zjeżdżalniami, ściankami do wspinaczki…

Aby w pełni zadowolić uczestników wyprawy, należało zaproponować im posiłek. Nie należał on do najzdrowszych, ale organizmy na co dzień zdrowo odżywiających się dzieci, poradziły sobie z nim. I trochę nauki- każdy samodzielnie wybrał i zamówił danie, zapłacił, kulturalnie zjadł.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie odnotowaliśmy żadnych ekscesów, uczniowie zachowywali się idealnie,
a w teatrze błyszczeli na tle szeleszczących opakowaniami chipsów wychowanków innych szkół.          

Z wyprawy nie wróciła z nami tylko jedna czapka :)

                                                                                                                   Katarzyna Dalmata

                                                                                                                    Ewa Baran

                                                                                                                   Grażyna Rakuś

Odsłony: 1434