„Chcesz mieć tamto? Chcesz mieć to? Zbieraj kasę w SKO!” –

Opublikowano: poniedziałek, 14, marzec 2016

to zwycięskie hasło w konkursie Szkolnej Kasy Oszczędnościowej. Od 2010 roku nasza szkoła współpracuje z bankiem PKO BP prowadząc SKO. Kasa ma w tym momencie 50 członków i niemal 13 000 złotych oszczędności naszych uczniów. W  marcu uczniowie mieli okazję wziąć udział w cyklu konkursów promujących przedsiębiorczość. Dzieci współzawodniczyły w trzech kategoriach:

  • na najciekawszą skarbonkę
  • na plakat zachęcający do oszczędzania w SKO
  • w konkursie wiedzy dotyczącym pojęć bankowych oraz funkcjonowania SKO w szkole.20160309 141829 800x450

Prac było mnóstwo, ale jury najbardziej zachwyciła świnka-skarbonka oraz skarbonka-Myszka Minnie, obie wykonane przez dzieci z klasy zerowej. Hasła na plakatach były równie ciekawe, np. „Marzenia spełniamy, gdy w SKO oszczędzamy” czy „Oszczędzaj w SKO, będziesz miał kasy, że ho ho”. Bartosz Baran, Kinga Tworek i Basia Sadło wykazali się dużą wiedzą w zakresie bankowości. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody, w części ufundowane przez bank PKO BP w Bychawie. Oprócz nagród, dzieci zyskują coś ważniejszego – co przyda im się w dorosłym życiu, umiejętność oszczędzania i posługiwania się kontem internetowym.

Lista zwycięzców w konkursach SKO:

Konkurs wiedzy:

I miejsce: Bartosz Baran (32p/38p)

II miejsce: Kinga Tworek (28p/32p)

III miejsce: Barbara Sadło (26p/32p)

Konkurs na plakat promujący oszczędzanie w SKO:

I miejsce: Piotr Łaszcz

II miejsce: Patryk Woś

III miejsce: Maciej Rozwałka

wyróżnienia: Katarzyna Skrzypek, Kamil Makuch

Konkurs na najciekawszą skarbonkę:

I miejsce: Klaudia Korpysa, Paweł Brzezina

II miejsce: Aleksandra i Zuzanna Chanaj, Rafał Sadło, Patryk Woś

III miejsce: Artur Rosowski, Agnieszka Smolińska

wyróżnienia: Karolina Kanios, Maciej Rozwałka, Barbara Sadło

Zwyciezcom serdecznie gratulujemy!!!

                                                        opiekunowie SKO:

                                                        Katarzyna Dalmata

                                                        Magdalena Kotarska – Sędłak

20160309 141744 800x450

 

Odsłony: 1511