"Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym"

Opublikowano: wtorek, 15, grudzień 2015

W realizację treści Szkolnego Programu Profilaktyki, dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie rolnym, włączył się bieżącym roku szkolnym KRUS. 10 listopada odbyło się spotkanie z pracownikiem tej instytucji. Pan Rafał Pasierbik przeprowadził z uczniami pogadankę na temat prac polowych, których nie wolno wykonywać dzieciom. Ilustracją dla omawianych treści był film o podobnej tematyce, ukazujący problem w zależności od pór roku.

IMG 0668 800x600

Następnie Pan Rafał zapoznał uczniów z regulaminem konkursu plastycznego p.h. „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym.” Udział w nim wzięło 48 osób. 23.11.2015 komisja konkursowa oceniła prace, a 27. 11 wręczono nagrody i wyróżnienia. Laureatkami konkursu w klasach młodszych zostały następujące uczennice: Amelia Kotuła, Kinga Skorek, Lena Pytlak. Zwycięzcy w kategorii klas IV- VI to: Michał Sapuła, Weronika Kasperek i Barbara Sadło. Przyznano również 6 wyróżnień, a pozostali uczestnicy otrzymali KRUS- owskie długopisy z napisem „Pracuj bezpiecznie”.

Tak więc KRUS postarał się organizacyjnie i finansowo, bo nagrody były wartościowe i sprawiły radość dzieciom. Najważniejszym jednak efektem podjętych działań jest wiedza zdobyta przez uczniów, która może uchronić ich przed niebezpieczeństwem. Za wszystko składamy bardzo serdeczne podziękowania Pani Kierownik Ewie Bartnik i Panu Rafałowi Pasierbikowi.

Odsłony: 1435