Uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości…

Opublikowano: piątek, 20, listopad 2015

Tradycją naszej szkoły są patriotyczne akademie z okazji świąt narodowych, odbywające się w Kościele Parafialnym w Starej Wsi. 11 listopada bieżącego roku uczniowie przedstawili krótki program artystyczny poświęcony 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Miało być bardzo skromnie, w sposób jak najmniej obciążający uczniów, którzy prezentowali się już na dwóch imprezach o zasięgu gminnym, a wyszło wzruszająco, co podkreślali licznie zgromadzeni widzowie.

     Punktem kulminacyjnym występu było pożegnanie żołnierza ( B. Barana, kl.VI) idącego na wojnę z matką (K. Zyśko, KL. VI ) i narzeczoną (K. Tworek, kl. IV). Wrażenie robił szary, żołnierski mundur na tle ludowych strojów dziewczyn i symboliczna, biała róża nawiązująca do słów znanej piosenki „ Rozkwitały pąki …”, zaśpiewanej pięknie przez Karolinę Kanios z klasy IV. Oprócz wymienionych- głównych bohaterów akademii, udział w niej wzięli wszyscy pozostali uczniowie kl. VI: W. Kasperek, Sz. Lipiec, M. Mazurek, M. Sadło, M. Sapuła, P. Sidor, S. Wierak i E. Wierzchoń (czyli 100% klasy). Piątą klasę reprezentowali: K. Mróz, D. Jargiło, B. Sadło, W. Kasperek. Aktorów przygotowywały panie: B. Szmit i G. Rakuś.

                                                                                                                                               G. Rakuś

Odsłony: 1242