Mikołajkowe spotkanie w ZS nr 2

Opublikowano: poniedziałek, 07, grudzień 2015

        W piątek, 4 grudnia, nasi szóstoklasiści uczestniczyli w corocznym spotkaniu uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z gminy, organizowanym w Zespole Szkół nr 2 w Bychawie pod popularną nazwą „Dni Otwarte”. W hali sportowej udekorowanej zimowo- świątecznie, rozbrzmiewającej dźwiękami muzyki granej przez szkolny zespół, powitał nas Samorząd Uczniowski i Dyrektor, Pan Henryk Dudziak. Pierwszym punktem programu był koncert wspomnianej już kapeli, w której rozpoznaliśmy naszą absolwentkę, Marysię- jako jedną z czterech wokalistek. Znane rytmy, mocne brzmienia, ciemne okulary gitarzystów spowodowały, że oderwaliśmy się na chwilę od szkolnej rzeczywistości, przenosząc w świat beztroskiej rozrywki i zabawy, tym bardziej, że na hulajnodze śmigał Święty Mikołaj i rzucał cukierki, biegały piękne Śnieżynki w białych sukienkach i czerwonych czapeczkach…

MIKOL1

                Pierwszy punkt programu minął szybko, głośno i przyjemnie. Kolejnym było zwiedzanie szkoły, pod opieką uczniów i nauczycieli gimnazjum. Obejrzenie tak dużego obiektu długo trwało, a przecież na gości czekał słodki poczęstunek w szkolnej stołówce, zwiedzanie Izby Pamięci i … rywalizacja sportowa. Ośmioosobowe reprezentacje wszystkich podstawówek z gminy zmierzyły się w: slalomie na hulajnodze, rzucaniu do celu, strzelaniu goli i hokeju… z balonem zamiast krążka. Były emocje, pot i dużo zabawy, a o to przecież głównie chodziło!

                Na koniec Pan Dyrektor zostawił dobrą wiadomość- trzy darmowe wyjazdy na basen dla szóstoklasistów.

                Nowa szkoła zaprezentowała się naszym uczniom jako miejsce przyjazne i dające szanse rozwoju.

Wychowawczyni klasy VI

Odsłony: 1319