Starowiejska biblioteka- dzieciom

Opublikowano: wtorek, 01, grudzień 2015

W filii Biblioteki Publicznej w Starej Wsi nie tylko wypożycza się książki… Minionej jesieni pracownicy placówki zaproponowali naszym uczniom warsztaty plastyczne, prowadzone przez Olgę Tofil – studentkę V roku malarstwa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Młoda artystka jest laureatką wielu konkursów , m.in. międzynarodowego- „Dessine –moi la paix 2009”, organizowanego przez Fair Events wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

BIBL 1

Dwukrotnie nasi uczniowie mieli możliwość korzystania z wiedzy i umiejętności pani Olgi. 25 września 2015r. próbowali swoich sił w malowaniu na szkle. Efekty zajęć, w postaci wystawy prac uczniów w Starowiejskiej Galeryjce "Lazur" jest imponujący i upiększa przytulne wnętrze sali bibliotecznej.

               27 listopada odbyło się drugie spotkanie, podczas którego dzieci wykonywały odlewy gipsowe i malowały je. Organizatorzy, czyli Pani Ewa Nieściór i Pan Krzysztof Dyś zadbali o wszystkie niezbędne materiały i rekwizyty. Uczniowie uczestniczyli w tworzeniu figurek od mieszania zaprawy gipsowej aż do malowania. Powstały przepiękne aniołki, Mikołaje, duszki i zwierzątka. Dla niektórych było to powtórzenie, gdyż z tą techniką starsze dzieci zetknęły się już w ubiegłym roku, wykonując z panią Magdaleną Kotarską- Sędłak upominki dla jasełkowych gości.

                Bogatsi o nowe doświadczenia, ugoszczeni pysznymi ciasteczkami, wróciliśmy do szkoły ciesząc się, że Biblioteka Publiczna wspiera, uzupełnia i wzbogaca działalność szkoły.

                                                                                                                                                 Grażyna Rakuś

bibliotek

Odsłony: 1332