Wychowania przez zwiedzanie ciąg dalszy…
Tak zatytułowaliśmy w ubiegłym roku opis poznawczych podróży naszych uczniów. W bieżącym roku szkolnym, 29 września odbyliśmy interesującą wycieczkę. Głównym punktem programu była wizyta w TVP Lublin. Pod opieką pracowników stacji, nasi uczniowie odbyli emocjonującą wędrówkę poprzez studia telewizyjne znane widzom z ekranu. Duże wrażenie zrobiło miejsce, w którym powstaje teleturniej „Jeden z dziesięciu”.
Dzieci stanęły na stanowiskach zawodników i poczuły dreszczyk emocji towarzyszący teleturniejowym zmaganiom, co utrwalone zostało na pamiątkowych zdjęciach. Wszyscy zebrali się też wokół stołu, przy którym realizowana jest „ Panorama Lubelska” i pobawili się w operatorów kamer. Najwięcej radości sprawiła uczniom wizyta tam, gdzie nagrywa się prognozę pogody. Wycieczkowicze spróbowali sił w roli pogodynek płci żeńskiej i męskiej oraz pobawili się w ginące części ciała, za sprawą niebieskiej tkaniny na tle mapy pogody, co widoczne jest na zdjęciach.
Zajrzeliśmy również do pomieszczeń niewidocznych podczas oglądania telewizji. Reżyserka zadziwiła ilością monitorów, pokręteł i guzików, a garderoba pana Tadeusza Sznuka- liczbą garniturów. Już nie dziwi to, że w każdym odcinku prowadzący jest inaczej ubrany.
Czas przeznaczony na „oglądanie” telewizji szybko minął, ale dzieciom nie było przykro, bo kolejny punkt programu to pizza w CH Plaza i chwila wolnego, najbardziej stresująca dla wychowawczyń. Po wysłuchaniu szeregu nakazów, zakazów i dobrych rad, szczęśliwi uczniowie oddalili się, a panie, niczym detektywi, zaczęły niespokojną wędrówkę po schodach i korytarzach centrum, której celem było (przyznajemy się!) podpatrywanie zachowań dzieci. Dwa drobne upomnienia, a poza tym wszystko w jak najlepszym porządku. Przecież nauka odbywa się nie tylko w szkolnych salach, ale też obejmuje umiejętność funkcjonowania dziecka w miejscach publicznych.
Zebraliśmy się punktualnie i autobusem ruszyliśmy na podbój wystawy klocków LEGO. To kolejne dwie godziny dobrej zabawy, beztroskiej rozrywki i zagłębienia się w magicznym świecie dziecięcych fantazji. I powrót do domu, do rzeczywistości.
Dzieci bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia, a nauczycielki- zadowolone z wycieczki, na której nie doszło do żadnych incydentów ani ekscesów.
Czyli prawdą jest, że podróże kształcą…
Grażyna Rakuś
Odsłony: 1446