Gminny Konkurs Przyrodniczy

Opublikowano: poniedziałek, 18, maj 2015

               13 maja 2015 roku laureaci Gminnego Konkursu Przyrodniczego z klas IV-VI, wraz z panią Grażyną Rakuś - nauczycielką przyrody, pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Janów Lubelski. Przewodnikami byli panowie z Bagiennego Bractwa Obserwatorów Terenowych. Najpierw oprowadzili nas po wystawie przyrodniczej ukazującej zwierzęta leśne ziemi janowskiej.

Obejrzeliśmy też akcesoria gliniane z tej okolicy. Następnie podzielono uczniów na dwie grupy. Jedna uczestniczyła w zabawach rekreacyjnych. W tym samym czasie pozostałe osoby odbywały podróż na rowerach zwanych pendzokami - przez Lasy Janowskie. Ich zadaniem było odczytywanie informacji z tablic będących na trasie i udzielanie odpowiedzi na pytania dane przez przewodników. Później nastąpiła zamiana grup. Po udanej wycieczce uczniowie wrócili do szkoły. Okazało się, że wyjazd bez poczęstunku też może być udany.

Małgorzata Piędzia i Karolina Sirko z klasy VI

Odsłony: 1494