Zdrowie to najcenniejszy skarb

Opublikowano: czwartek, 09, kwiecień 2015

             Każdego roku, 7 kwietnia, obchodzony jest Dzień Pracowników Służby Zdrowia. W tym dniu warto uświadomić sobie, że zdrowie, to jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka.
Aby podziękować im za podejmowany trud i ofiarność w ratowaniu zdrowia drugiego człowieka,
17 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Starej Wsi Drugiej została zorganizowana krótka akademia, na którą zaproszono pracowników z miejscowego Ośrodka Zdrowia.IMG 0234 800x600


Klasa II wraz z wychowawczynią przygotowała program artystyczny składający się z inscenizacji z akcentem humorystycznym, piosenek oraz życzeń i symbolicznych, własnoręcznie wykonanych kwiatów. Miłym, smacznym i zdrowym podsumowaniem występu był poczęstunek wszystkich uczestników imprezy naturalnymi witaminami w postaci efektownie przygotowanych kompozycji owocowych wykonanych przez mamę Patryka, Panią Anię Woś. Serdecznie Jej dziękujemy za zaangażowanie.
Istotę tego spotkania możemy rozpatrywać w kilku aspektach wynikających z działań zaplanowanych w Planie Pracy Profilaktycznej na bieżący rok szkolny. Działania te dotyczyły w szerokim pojęciu dbałości o swoje zdrowie:
- zdrowe zęby,
- uświadamianie, że owoce są źródłem witamin,
- wspieranie programu „Owoce w Szkole”,
- kulturalne zachowanie się w czasie poczęstunku i podczas spożywania owoców.
Była to wartościowa o charakterze profilaktyczno-wychowawczym dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Maria Jezierska

 

Odsłony: 1395