WIOSNO, WITAJ!

Opublikowano: wtorek, 14, kwiecień 2015

Jak wiadomo, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypada 21 marca. W tym roku, ku zmartwieniu uczniów, była to sobota. Wydawało się, że z listy uroczystości szkolnych zniknie ważna dla dzieci impreza, ale dzięki wspaniałomyślności naszej Pani Dyrektor tak się nie stało! Wiosnę powitaliśmy w przeddzień, czyli w piątek, 20 marca.

A działo się wtedy dużo… Tradycyjnie, jak co roku, dzień rozpoczął się od apelu, podczas którego Pani Dyrektor M. Żyśko przekazała władzę w szkole wiosenno- samorządowej dyrekcji- Natalii Sadowskiej z klasy VI. Następnie Natalka przedstawiła uczniowskie grono pedagogiczne, złożone z szóstaków i piątaków, które w porozumieniu z nauczycielami poszczególnych przedmiotów, przygotowało zajęcia dla młodszych kolegów. Sił w zawodzie nauczyciela spróbowały wtedy następujące osoby:

 • Natalia Sadowska-dyrektor, wychowawca klasy III
 • Ewelina Blacha- przedszkole
 • Maciej Dolecki i Przemysław Marczak- panowie od zerówki
 • Karolina Sirko i Mateusz Mazurek - wychowawcy klasy I
 • Patrycja Mazur - wychowawca klasy II
 • Miłosz Tylus- matematyka i informatyka
 • Dominik Sękuła- wychowanie fizyczne i muzyka
 • Ewa Wierzchoń- język polski i przyroda
 • Kinga Hajduk- język angielski.

Obok zajęć podpatrywanych dyskretnie przez czujnych wychowawców, a prowadzonych przez szósto- i piątoklasistów, były też inne atrakcje. W oczy rzucał się na każdym kroku kolor niebieski- dlaczego? Otóż tegoroczny Dzień Wiosny obchodziliśmy pod znakiem SMERFÓW, a smerfne ubrania/przebrania obowiązywały wszystkich- uczniów i nauczycieli. Świetnie się bawiliśmy, obserwując mniej lub bardziej niebieskie stylizacje, a na pewno śmiać się nie chciało komisji konkursowej w składzie:   p. K. Dalmata, p. J. Orszulska i N. Sadowska,której zadanie polegało na ocenieniu wszystkich kreacji i wybraniu najciekawszych. Praca nie do pozazdroszczenia ze względu na bogactwo pomysłów, wzorów i kolorów, ale nasze panie z tym zadaniem poradziły sobie świetnie. Oto werdykt szanownego jury:

I miejsce- Maciej Rozwałka( bezkonkurencyjny)

II miejsce- Agnieszka Smolińska i Karolina Kanios

III miejsce- Kinga - Mróz. Przyznane zostały też wyróżnienia dla uczniów z poszczególnych klas:

 • przedszkole- Paweł Łaszcz
 • zerówka- Mateusz Blacha
 • I klasa- Artur Rosowski
 • II klasa- Julia Mazurek, Hubert Budzyński
 • III klasa- Kinga Tworek
 • IV klasa- Julia Sękowska, Barbara Sadło
 • V klasa- Szymon Lipiec
 • VI klasa- Natalia Sadowska.

Na zakończenie niezwykłego dnia uczniowie mogli wziąć udział w seansie filmu familijnego „Smerfy 2”. Takie były efekty niebieskiego dnia, przed nami zielony, a za nami pomarańczowy i czerwony!

                                                                                                                       Samorząd Uczniowski

Odsłony: 1853