Spotkanie z autorką Panią Moniką Madejek

Opublikowano: poniedziałek, 23, marzec 2015

          W dniu 06.03.2015r. uczniowie klas I –IV Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej wzięli udział w spotkaniu z autorką książki „Zeszyt z aniołami” – Panią Moniką Madejek, zorganizowanym przez pracowników filii Biblioteki Publicznej w Starej Wsi. Okazało się, że Pani Monika to przesympatyczna kobieta. Z wielkim zaangażowaniem opisała powstawanie książki. Odpowiedziała na wszystkie, nawet najbardziej zawiłe pytania naszych uczniów. Dała się poznać także jako osoba z pasją, gdyż tworzy, pisze, gotuje… Podczas spotkania uczniowie słuchali fragmentów lektury o ich rówieśniku - Kajtku w wykonaniu Pana Krzysia – tak uczniowie zwracają się do miejscowego bibliotekarza. Książka pt. „Zeszyt z aniołami” cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, a na nabytych egzemplarzach autorka zamieściła imienne dedykacje.

                     Dodatkową atrakcją dla uczniów oraz wszystkich czytelników biblioteki w Starej Wsi okazała się wystawa lalek i postaci zwierząt własnoręcznie wykonanych przez naszego gościa. Pani Monika projektuje je nie tylko dla przyjaciół. Każdy, kto chce sprawić niespodziankę swoim bliskim, może zamówić taką lalkę (a warto, gdyż są to misternie wykonane dzieła). Już wkrótce otrzyma ją uczeń, który napisze najciekawszą recenzję książki „Zeszyt z aniołami”. Na pamiątkę naszego spotkania uczniowie przygotowali plakat z podpisami i miniaturowymi rysunkami oraz papierowe kwiaty, które wręczyli wraz z podziękowaniami Pani Monice.

      Dziękujemy pracownikom biblioteki w Starej Wsi za propagowanie czytelnictwa w tak nowatorski w naszym środowisku sposób.

Monika Korpysa

Odsłony: 1406