Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

Opublikowano: poniedziałek, 06, październik 2014

W piątek 3 października naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci. Oczywiście wizyta ta nie wiązała się z jakimś wykroczeniem lub przestępstwem. Funkcjonariusze przyjechali, aby porozmawiać z uczniami na temat ich bezpieczeństwa. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim podstawowych zasad poruszania się po drodze. Policjanci przypomnieli słuchaczom o nowelizacji przepisów ruchu drogowego w zakresie używania elementów odblaskowych przez pieszych. Od sierpnia tego roku w ustawie - prawo o ruchu drogowym, widnieje bowiem zapis, który nakłada na każdego pieszego poruszającego się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu, posiadanie elementów odblaskowych umieszczonych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. 

IMG 0502 800x600

Bardzo ważną częścią spotkania było omówienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zagrożenia wynikające z kontaktów z osobami poznanymi w sieci. Przypomnieli również o tym, że bez zgody osób zainteresowanych nie można publikować zdjęć czy filmów w Internecie.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród słuchaczy opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na koniec spotkania każdy z uczniów dostał od policjantów prezent w postaci specjalnego odblasku, który zaraz po prelekcji można było zauważyć na uczniowskich plecakach.

Katarzyna Dalmata

Odsłony: 1134