Andrzejki 2014

Opublikowano: poniedziałek, 01, grudzień 2014

„ Cienie tu i cienie tam…

Pewnie przyszły wróżyć nam… ”

Wróżyliśmy w naszej szkole 27 listopada, podczas zabawy andrzejkowej. Na początek trochę tańca na rozgrzewkę, a o 17:30 wróżby, zgodnie z tradycją, przygotowane przez uczniów klasy V, odpowiedzialnych za tę imprezę. Piątoklasiści zadbali o odpowiedni nastrój i wystrój sal, a także o swój wygląd. Wystąpiły cztery wróżki i sześciu wróżbitów, co trochę dziwi, bo klasa składa się z trzech dziewczyn i siedmiu chłopców. Tajemniczą nieznajomą z burzą rudych loków, trzymającą serce z męskimi imionami, okazał się… Szymon. Gratulacje za stylizację i odwagę!

Podchodząc do kolejnych stanowisk, można było poznać imię przyszłego partnera i zamiary „ fortuny” co do swojej osoby. Jednak największym powodzeniem cieszyły się przepowiednie za złotówkę, do których dołączone były cukierki i zabawki z kinderów. Nawet duże dzieci pokusiły się o takie zakupy, pozwalając piątakom zarobić na pokrycie poniesionych kosztów i jeszcze troszkę więcej. To dobry przykład przedsiębiorczości.

Zabawę uatrakcyjnił Samorząd Uczniowski, organizując Konkurs na Najciekawszą Fryzurę, o czym napisze zapewne opiekunka SU, pani Kasia Dalmata. Był też słodki poczęstunek i tańce aż do 20:00. Nie zabrakło oczywiście dedykacji, a najbardziej wzruszyła adresowana do Wiktorii Kasperek, unieruchomionej w gipsie. Świadczy o wrażliwości i empatii jej autora. Brawo, dobry człowieku! Nawet na zabawie można okazać serce…

Dziękujemy absolwentom, którzy odwiedzili nas w tym dniu i panom Rozwałkom za wsparcie techniczne. Na podziękowania zasłużyły też mamusie, które przygotowały stroje dla wróżek i wróżbitów. Pani Teresie Sadło dziękujemy za dwie piękne czarownice. Do zobaczenia na „ choince”!!!

Grażyna Rakuś

Odsłony: 1367