Kopciuszek raz jeszcze…

Opublikowano: poniedziałek, 24, listopad 2014

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz publicznie zaprezentowali spektakl „Kopciuszek na zawodach w pałacowych ogrodach". Było to 23 listopada, w niedzielę, na scenie Bychawskiego Centrum Kultury, gdzie odbywał się koncert charytatywny pod hasłem: „ Akademia Poziomkowa dla Maćka”. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiła nas pani Elżbieta Sobaszek, organizatorka i prowadząca imprezę. Na wstępie przedstawiła bohatera dnia – małego Maćka- lubelskiego przedszkolaka, który dotknięty jest porażeniem mózgowym. To na jego potrzeby ludzie dobrej woli odwiedzający licznie BCK składali datki do puszki. Wśród darczyńców byli nasi uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, a na scenie oprócz dzieci ze Starej Wsi- mogliśmy oglądać: maluchy z bychawskiego prywatnego przedszkola „Akademia Poziomkowa”, uczniów z Woli Gałęzowskiej i z Zakrzewa.

IMG 4393 800x533

Dziękujemy rodzicom za wyrażenie zgody na udział dzieci w widowisku i za dowiezienie ich do Bychawy. To dzięki Państwa decyzji mogliśmy wspomóc Maćka. Osobne podziękowania dla Marysi- absolwentki i jej rodziców.

To bardzo dobrze, że razem, własnym przykładem, uczymy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, bardziej potrzebujących od nas. Niedzielne popołudnie 23 listopada to wspaniała lekcja wychowawcza na temat bezinteresownej pomocy, altruizmu i różnorodnych form działalności charytatywnej.

Nie traćmy ducha ofiarności i wspierajmy akcje prowadzone w szkole: „ GÓRA GROSZA”, „ POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ ”, które służą dobru dzieci mniej szczęśliwych niż nasze…

                                                                                                                Grażyna Rakuś

                                                                                            Magdalena Kotarska- Sędłak

IMG 4383 800x533

IMG 4390 800x533

Odsłony: 1194