JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI 2014

Opublikowano: wtorek, 28, październik 2014

       28 października odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Do braci uczniowskiej zostało przyjętych 16 dzieci. W uroczystości uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, licznie zgromadzeni rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi. Uroczystość uświetnili swą obecnością Burmistrz Bychawy Pan Janusz Urban, a także ksiądz proboszcz Tadeusz Siwkiewicz.

            Zanim nastąpił akt ślubowania pierwszoklasiści musieli wykonać wiele zadań i wykazać się różnymi umiejętnościami. Pani Jesień, która zawitała w tym dniu do naszej szkoły, zadawała dzieciom pytania i zlecała zadania do wykonania. Uczestniczący w uroczystości oceniali odpowiedzi dzieci. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki, grali na instrumentach perkusyjnych, recytowali wiersze, rozwiązywali zagadki, zatańczyli poleczkę. Wykazali się znajomością symboli narodowych i podstawowych przepisów ruchu drogowego, a także wiedzą na temat zachowania w różnych sytuacjach szkolnych.

            Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła uroczysta chwila ślubowania. Dzieci na poczet flagowy szkoły przyrzekały: wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły i domu rodzinnego, przynosić chlubę rodzicom i nauczycielom, swoim zachowaniem sprawiać im radość. Pani dyrektor Marta Żyśko „wielkim ołówkiem” pasowała uczniów oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy. W dalszej części spotkania koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego oraz z klas starszych wręczyli pierwszakom drobne upominki. Następnie głos zabrał pan burmistrz, który życzył dzieciom wielu sukcesów w nauce, a także obdarował plecakami z wyposażeniem. Na zakończenie przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości zostali zaproszeni przez rodziców na słodki poczęstunek –wspaniały tort i herbatkę. Ten dzień na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów.

Dziękuję Pani Katarzynie Szewczak, mamie mojego ucznia za wykonanie zdjęć z uroczystości, które można obejrzeć w galerii.

Renata Wawrzyńczyk- Smerdel

Odsłony: 1104