Dzieci ze Starej Wsi na scenie Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Opublikowano: poniedziałek, 03, listopad 2014

Byliśmy tam 30 października 2014 roku na rozstrzygnięciu konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie pod hasłem „ Kształtujemy tożsamość krajobrazu”. Przedsięwzięcie, w którym biorą udział placówki z całego regionu, polega na zaprojektowaniu i wykonaniu przyszkolnego ogrodu. My nie uczestniczyliśmy w konkursie, lecz mieliśmy nie mniej ważne zadanie- uświetnić galę wręczenia nagród zwycięskim szkołom- występem artystycznym. Dlaczego my?

IMG 4201 800x600

Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w minionym roku szkolnym, kiedy to pani Elżbieta Sobaszek przygotowała spektakl profilaktyczny „ Kopciuszek na zawodach”, prezentowany m.in. w BCK. Wieść o udanym widowisku dotarła do pani wizytator, która w nagrodę zaprosiła małych artystów na ww uroczystość, sugerując drobną przeróbkę scenariusza pod kątem przyrodniczo- ogrodowym i skrócenie go, co wykonały panie: G. Rakuś i M. Kotarska- Sędłak (w związku z odejściem p. Sobaszek z naszej szkoły). Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy komplikowanej chorobami wielu wykonawców nastąpił wielki finał i nie mniejszy sukces! Dzieci zagrały idealnie, wzbudzając zachwyt widzów, wśród których byli pracownicy Kuratorium Oświaty, przedstawiciele władz samorządowych i firm sponsorujących przedsięwzięcie, uczniowie i nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie, wykładowcy i prelegenci oraz nasza pani dyrektor.

Z wielką przyjemnością podajemy obsadę starej sztuki pod nowym tytułem: „Kopciuszek na zawodach w pałacowych ogrodach”.

  • Kopciuszek – Ewelinka Blacha
  • Macocha- Natalka Sadowska
  • Siostry – Karolina Sirko i Marysia Kudła (zastąpiła chorą Małgosię Piędzia)
  • Książę- Miłosz Tylus
  • Błazen – Paweł Pelak
  • Giermek – Krystian Kanios
  • Narrator – Maciej Dolecki
  • Zespół taneczny w składzie: Kinga Hajduk, Patrycja Mazur, Ewa Wierzchoń, Weronika Kasperek, Ewelina Blacha. Przygotowywała się też Wiktoria Kasperek, ale niestety, nie wystąpiła z powodu złamania nogi.
  • Gość specjalny- Marysia Kudła, która przepięknie zaśpiewała liryczną piosenkę J. Kofty „ Pamiętajcie o ogrodach”. Dziękujemy Ci, Marysiu, że będąc gimnazjalistką, nie opuszczasz nas w potrzebie i wspierasz swoim talentem. Dziękujemy serdecznie Twoim rodzicom za zrozumienie i „ wypożyczenie” Ciebie na ten występ.

Podziękowania składamy też pracownikom Urzędu Gminy w Bychawie za zapewnienie nam dojazdu autobusem szkolnym i panu kierowcy za cierpliwe oczekiwanie na aktorów. Dzieciom dane było poznać smak sławy, gdyż najmłodsi widzowie prosili naszych artystów o autografy i o wspólne zdjęcia. Jak rzekła pani dyrektor M. Żyśko: „dla takiej chwili warto było”… . Dziękujemy też pani dyrektor, bo to dzięki jej decyzji starowiejscy uczniowie znaleźli się na scenie Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego. Jeszcze podziękowania dla Dominika Sękuły i Przemka Marczaka za fotografowanie i nagrywanie występu.

Grażyna Rakuś

 Magdalena Kotarska- Sędłak w nowym wcieleniu instruktorki aerobiku,

choreografa i fachowca od efektów specjalnych.

SCENARIUSZ PRZEDSTAWIENIA "KOPCIUSZEK NA ZAWODACH W PAŁACOWYCH OGRODACH" >POBIERZ<

IMG 4186 800x600

IMG 4192 800x600

IMG 4194 800x600

IMG 4196 800x600

 

Odsłony: 1553