Tanecznych wspomnień czar

Opublikowano: poniedziałek, 01, wrzesień 2014

     Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przed nami czas wytężonej pracy i nauki, a za nami okres wakacji, który pozostawił wiele wspaniałych i niezapomnianych chwil. Ale nie tylko letnie miesiące dostarczyły naszym uczniom wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci. We wspomnieniach naszych żaków zachowały się również przeżycia, które są związane jeszcze z ubiegłorocznymi zajęciami, odbywającymi się w ramach projektu „ Dobry start w przyszłość” na terenie naszej gminy. Jedną z form, która na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej, były spotkania poświęcone doskonaleniu umiejętności tanecznych.

Zaangażowanie uczestników pozwoliło na przygotowanie przez zespół „Pauza”, w ciągu całego roku szkolnego, kilku układów tanecznych, zaprezentowanych szerszej publiczności. Swoje dokonania dzieci pokazały na przedstawieniu z okazji Dnia Zakochanych we własnej szkole, podczas spektaklu profilaktycznego „Kopciuszek na zawodach” w Bychawskim Centrum Kultury i konferencji profilaktycznej w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Niezapomnianych wspomnień dostarczył im jednak występ z 18 VI 2013, podczas uroczystości podsumowania projektu   „ Dobry start w przyszłość” i termomodernizacji budynku szkoły, połączonego z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej zasłużonemu nauczycielowi tej szkoły, panu Franciszkowi Lebiedzie. Wtedy to zespół „ Pauza” wystąpił w strojach regionalnych, w których zatańczyły poloneza i walczyka lubelskiego. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej ze Starej Wsi Drugiej, którzy zawsze dokładali wszelkich starań, aby przywieźć swoje pociechy na próbę czy występ. Szczególne wyrazy podziękowania kieruję do pani Teresy Sadło, która poświęciła swój wolny czas i uszyła (nie pobierając żadnej gratyfikacji finansowej) 16 spódnic do tańca nowoczesnego. Na koniec dziękuję wszystkim dzieciom, które zechciały wkroczyć ze mną w magiczny świat tańca, rozwijać swoje artystyczne talenty i predyspozycje. Rok zajęć minął bardzo szybko. Żałuję, że (z racji braku środków finansowych) działania te nie są kontynuowane, ponieważ zajęcia taneczne nie tylko wpływają na rozwój młodego człowieka, ale są również wspaniałą alternatywą dla innych działań, które niekiedy nadmiernie angażują młodego człowieka w czasie wolnym.

Instruktor tańca

Elżbieta Sobaszek

Odsłony: 1316